Hüseyin Korkankorkmaz'ın ilk albümü "Firkat-ı Zeval" çıktı!

Share Button

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xl5ee6_huseyin-korkankorkmaz-bu-tepe-pullu-tepe_music[/dailymotion]
1979′da Bingöl’de doğan Hüseyin Korkankorkmaz. İlkokul yıllarından itibaren saza ve söze ilgi duydu. Babası Veli Korkankorkmaz’dan aldığı feyz ile bağlama çalmaya yöneldi. 1998 yılında İstanbul’a gelen müzisyen 1999′da Erdal Erzincan Müzik Okulunda bağlama dersleri almaya başladı. 2001′de İ.T.Ü. Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümüne girdi ve 2006′da mezun oldu.
Bağlama dersleri aldığı Erdal Erzincan Müzik Okulunda beş yıl sonra ders vermeye başlayarak  çalışmalarına devam ett.  Yönetmenliğini de üstlendiği ilk solo albümü olan FİRKAT-I ZEVAL’i müzik sevenlerin beğenisine  sundu.  Son bulmuş birliktelik demektir FİRKAT-I ZEVAL.

Bingöl Karer’in Göşan köyünde yaşamış bir muhabbet aşığının (Veli Yurtsever’in) dilinden ”Yar bu aşkın sonu firkat-ı zevaldir.böyle cevreyleme vur öldür beni” diye dökülmüş sitemdir sevgiliye,yarene. Sevgiyi,aşkı,isyanı ve çaresizliği iki cümlenin içerisinde bu denli güçlü bir şekilde anlatmak her zaman olduğu gibi yine Anadolu insanına düşmüştür.Bu yüzden albüme isim olmuştur. Albümde,yine Karer’in Sağyan köyünde yaşamakta olan Pir Ali Aba Sevin’den derlenmiş,sözleri Mücrimi’ye ve Pir Sultan’a ait bir değiş,birde beyit bulunmaktadır.Ayrıca, Virani,Meluli,Çoban Veli gibi aşıkların eserlerinin yanı sıra sanatçının kendisine ait iki eser de Firkat-ı Zeval’in repertuvarını oluşturmaktadır.Hüseyin Korkankorkmaz’ın ilk solo albümü olan Firkat-ı Zeval,Duygu Müzik bandrolü ile müzik stantlarında ki yerini almıştır.

One Response to Hüseyin Korkankorkmaz'ın ilk albümü "Firkat-ı Zeval" çıktı!

  1. hakan dedi ki:

    Sevgili hüseyin bu haberi duyunca çok sevindim, zaten bir albüm çıkarmanı sabırsızlıklan bekliyorduk, uzun zaman oldu seni görmeyeli artık albümünlen hasret gideririz,,,yolun açık olsun,,,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir