Category Archives: MUSTAFA KILIÇGEDİK

UTANDIM

Share Button

Ben de yağmura teşekkür ederim..Bu gün kafama düştü..ıslandım. kendime geldim..yağan yağmurdan utandım.! Olmayacak şeyler düşündüm..irkildim,ayıldım,uyandım yine utandım…Ankara Garı’nda katledilen o pırıl pırıl gençler düştü aklıma; tam 102 kişiydi…hepsi okumuş çocuklardı,,güzel insanlardı..sıkıldım,dertlendim, utandım…Sahi o gençler niye öldü? kim öldürdü? Ne işleri vardı sabah sabah öyle kalabalık oralarda? Hatırladım… utandım.!

ADI FATMA—-

Share Button

unnamed

Annemin Bastonu

Yıllar sonra köyüme  gitmiştim. İlk günler memleketin havası  fena çarpmıştı…Ayakta uyumamak için evin yanındaki ceviz ağacının gölgesinde uyur-uyanık yatıyordum. Annemin baston darbesiyle kendime geldim. Orada uyumamı istemiyordu. Bana “kalk evlat,böcek sokar, yılan-çıyan olur. Seneler önce bir kızcağız senin gibi uyurken ağzından yılan girmiş. Sonra da midesine inmiş” demez mi? Hemen irkilerek ayağa kalktım. “Anne bu söylediklerin doğru mu, peki ya sonra ne olmuş” dedim.. Annem “tabi ki doğru ama sonrasını bilmiyorum. Daha fazlasını orada oturan yaşlı insanlar bilir” demişti.

EL KAPILARI

Share Button

FATOŞ VE ÇİRKİN KRALBizim için hayatın anlamı siyah beyazdı kardeş…ne sana ne bana sordular doğacağımız yeri,,,Anne -babamızı da biz seçmedik. Üstesinde gelemediğimiz her şeye  kader dediler.Biz de ona inandık. Bizim dünyaya gelmemiz kaderdi, senin gurbet ellere gitmen kader, ayrılık hasreti çekmemiz kaderdi.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

CEMİLE’NİN HİKAYESİ

Share Button

unnamedCemile, Cafran köyünde daha 12’sinde bir kız çocuğu iken ailesi onu evlendirmeye karar verir. Uzak bir köyde ise evleneceği çocuk yaşıyormuş. Onun adı ise Mehmet… Mehmet de 15 yaşında imiş…

 

Devamı İçin Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz.

 

 

https://drive.google.com/open?id=0B4MptsTzvJAkcHRWTlJEVnl1X1k