Category Archives: YAZARLAR, YAZILAR

UTANDIM

Share Button

Ben de yağmura teşekkür ederim..Bu gün kafama düştü..ıslandım. kendime geldim..yağan yağmurdan utandım.! Olmayacak şeyler düşündüm..irkildim,ayıldım,uyandım yine utandım…Ankara Garı’nda katledilen o pırıl pırıl gençler düştü aklıma; tam 102 kişiydi…hepsi okumuş çocuklardı,,güzel insanlardı..sıkıldım,dertlendim, utandım…Sahi o gençler niye öldü? kim öldürdü? Ne işleri vardı sabah sabah öyle kalabalık oralarda? Hatırladım… utandım.!

TV10 DESTEK

Share Button

Değerli Dostlar

Tv 10 yayınlarının durdurulması nedeniyle her Hafta Galatasaray meydanında düzenlenen otuma eylemine yönetim kurulumuzca alınan kararla yöetim kurulumuz, bir grup üyemiz, Şirnan binkar derneklerinin yönetici ve üyelerininde bulunduğu yaklaşık 30 kişilik bir grupla 22 hafta protesto eylemine katılarak destek verilmiştir.

Saat 12.00 dekı Cumartesi anneleri eylemine katılımımızdan hemen sonra saat ikide başlayan tv 10 eylemine tv 10 yöneticileri İstanbul İnsan hakları derneği başkanı, bazı sivil toplum örgütleri ve basın mesuplarının katılımıyla gerçekleştirimiştir

Derneğimiz ve diğer karerli dernekler adına Yönetim Kurulu üyemiz Tekin TANDOĞAN yaptığı basın açıklamasında;

ADI FATMA—-

Share Button

unnamed

Annemin Bastonu

Yıllar sonra köyüme  gitmiştim. İlk günler memleketin havası  fena çarpmıştı…Ayakta uyumamak için evin yanındaki ceviz ağacının gölgesinde uyur-uyanık yatıyordum. Annemin baston darbesiyle kendime geldim. Orada uyumamı istemiyordu. Bana “kalk evlat,böcek sokar, yılan-çıyan olur. Seneler önce bir kızcağız senin gibi uyurken ağzından yılan girmiş. Sonra da midesine inmiş” demez mi? Hemen irkilerek ayağa kalktım. “Anne bu söylediklerin doğru mu, peki ya sonra ne olmuş” dedim.. Annem “tabi ki doğru ama sonrasını bilmiyorum. Daha fazlasını orada oturan yaşlı insanlar bilir” demişti.

KARER VE MEMED’E ZEYNELİ HAKKINDA 2.bölüm

Share Button

DİLEKÇENİN İKİNCİ DEVAM YAZISI..

Mehmet Kılıçkediği bu kısa yazıyla ne anlayabiliriz. Nede tanıyabiliriz. Mehmet Kılıçgediği anlamamız ve tanımamız için tüm hayatını detaylıca bilmemiz gerekir.  Babam Mehmet Kılıçgedik birçok konuşmasında benim yolumu ancak Türkoğuz sürer demişti. Ben onun varisi ve oğlu olarak bazı ilkelerim vardır. Bu ilkeler birilerine ters gelebilir.

Karer Belgeseli

Share Button

Karerliler ekrem_g_1Kültür ve Dayanışma Derneği kurulalı 7 yıl oldu. Bu güne kadar toplum yararına birçok hizmette imza koyduk, koydular. Yeni yönettim 10 ocak 2016 tarihinde görevi devraldı. 7.Geleneksel Pikniğin yanı sıra Karer Halkına verdikleri kahvaltı çok olumluydu. Gündemlerinde çok olumlu projelerin olması bizleri alabildiğine sevindiriyor. Bu projelerden önemlileri; Tuzla Aydınlıda alınan arsaya inşaattın bir an evvel başlatılması… Bu çalışmada tüm Karerlilere sorumluluklar düşüyor. Hepimize düşen görev; bu sorumlulukları yerine getirmek, çalışmalarına katkı sunmak….

Diğer önemli bir çalışma

Karer belgeseli…..

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

EL KAPILARI

Share Button

FATOŞ VE ÇİRKİN KRALBizim için hayatın anlamı siyah beyazdı kardeş…ne sana ne bana sordular doğacağımız yeri,,,Anne -babamızı da biz seçmedik. Üstesinde gelemediğimiz her şeye  kader dediler.Biz de ona inandık. Bizim dünyaya gelmemiz kaderdi, senin gurbet ellere gitmen kader, ayrılık hasreti çekmemiz kaderdi.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

CEMİLE’NİN HİKAYESİ

Share Button

unnamedCemile, Cafran köyünde daha 12’sinde bir kız çocuğu iken ailesi onu evlendirmeye karar verir. Uzak bir köyde ise evleneceği çocuk yaşıyormuş. Onun adı ise Mehmet… Mehmet de 15 yaşında imiş…

 

Devamı İçin Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz.

 

 

https://drive.google.com/open?id=0B4MptsTzvJAkcHRWTlJEVnl1X1k