Category Archives: > KARERLİLER DERNEĞİ

2012 FUTBOL TURNUVAMIZI BÜYÜK COŞKUYLA BİTİRDİK.

Share Button

RESİMLERE ULAŞMAK İÇİN BURAYI TIKLAYIN

Karerli gençlerimizin yoğun talebi üzerine bu yıl gençlere yönelik olarak ikincisini düzenlediğimiz geleneksel futbol turnuvası tam altı hafta boyunca gençlerimizin yoğun ilgisiyle geçti. Altı hafta eleme usulüyle yaptıkları maçlarda altıncı haftada final maçı oynandı.Turnuvanın birincisi ve ikincisinin belli olacağı bu karşılaşma daha yoğun ilgi gördü. Derneğimiz bu hizmetiyle gençlerimize sahip çıkmak ve onlara kendi değerlerine sahip çıkma, gençlerimiz arasında ki dayanışmayı daha da güçlendirmek, kültüründen kopmadan yaşamanın aracısı olmayı hedeflemiştir. Futbolu aracı bir aktivite olarak değerlendirdik. Bu birliktelik gençlerimizin Karere olan aidiyetlerini daha da güçlendirecektir.

Derneğimizde bayramlaşma

Share Button

[nggallery id=4]

13 öğrencimize burs vermeye başladık daha fazla sayıya ulaşmak için desteğinizi bekliyoruz

Share Button

KARERLİLER KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ olarak uzun bir süreden beri Programımıza aldığımız İhtiyacı olan öğrencilerimize burs verme çalışmalarımızı nihayet sonuçlandırdık. Bu hizmet bizleri alabildiğine mutlu bir sonuca götürdü. Halkımızdan aldığımız destek doğrultusunda 13 öğrencimizin eğitimine her ay 100 TL* katkıda bulunmak, bu konuda bir nebzede olsa ailenin ekonomik yükünü hafifletmek istedik.  Böyle bir katkı sunabilmişsek, bu bizleri ve bu katkıyı sağlayan yardım sever Karerlileri elbette mutlu etmiştir.

Kadının Olmadığı Yerde Başarı Olmaz (I)

Share Button

[nggallery id=3]

Kadınlarımızın da “Onun için biz kadınlar olarak artık şu yaşam biçimimizi, dünyaya bakış açımızı değiştirelim. Toplumsal olaylarda yerimizi alalım. Hizmet üretelim. Hizmet sunalım.” Belirtikleri gibi Toplumsal yaşamlarında söz ve karar sahibi olmaları için Karerliler Kültür ve Dayanışma Derneği bünyesinde kurulması düşünülen KADINLAR KOLU çalışması için bayan arkadaşlarımızı 17.10.2010 tarihinde, Yönetim Kurulu Üyesi Muhittin Çalağan ve Fikret Bingöl’ün Başkanlığında Toplanmıştı.

Kadının olmadığı yerde başarı da olmaz…

Share Button

 NURCAN DALGA
Ana tarafım Karerli. KARERLİLER KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ üyesiyim.
Kendimi Karerli olarak görüyorum. Bu durum bana büyük bir mutluluk veriyor. Bu metropolde Karerliler olarak bu gün burada bir arada olmak, değerlerimizi, Kültürümüzü yaşamak, bunu gelecek kuşaklara taşımak elbette ki en doğru olanıdır. Birey olarak pek fazla bir güç oluşturmayız.

Toplum olarak çok şey ifade edebiliriz.  Bu ifade ancak örgütlü bir yapıyla oluşabilir. İşte Karerliler Kültür ve Dayanışma Derneğinin oluşturmaya çalıştığı da budur.

İNANILMASI ZOR BİR DRAMI YAŞADIK..

Share Button

Ekrem GÜREŞ

Halkımızı alabildiğine üzen bu dramı yaşamak akla hayale sığmıyor. Umudun tükenme noktasına ulaşmış olabilir.Ama yaşanan olay hiçbir zaman sonuç olmamalıydı.. Kadermiş,alın yazısı böyle yazılmış , Allahın dediği oluyormuş,gibi sözler boş teselli…  geç bunları..  kendimizi avutmayalım.

Ölüm elbette hoş bir olay değil.  Acılar paylaşıldıkça azalır. Bizim acılarımıza ortak olan dost ve komşularımızla ilişkilerimiz bir dayanışmayı gerektirir.  Bu dayanışma manevi olduğu kadar, maddiyat’ta içermelidir.  Dayanışma çok yönlü olursa acılar daha da hafifler. Bunun
içindir ki uzun bir süreden beri her hangi birimizin bu acılı gününü manevi olarak paylaşan halkımızın, maddi olarak yapılan gidere olanakları ölçüsünde katkı sunmaları Karerlilerin birliği ve dayanışmaları açısında elbette ki önemlidir.

ÇÜNKÜ 15 milyonluk bir şehirde biz 2-3 bin Karerli bir aile gibiyiz. Hepimiz birbirimize muhtacız. Birimizin bir diğerimizden üstün kılan bir tarafı yok. Bu dayanışmayı hiç birimiz onur meselesi yapmasın. Onur paylaşımdır. Onur dayanışmadır.

Karerliler Derneği Pikniği video kayıtları

Share Button